Greppelsprinkhaan toe loopt, maak je kans dit mooie dier te zien. Vaak zitten de dieren echter verborgen in de vegeta tie, bovendien laten ze zich meestal val len. Door hun schutkleur zijn ze boven dien moeilijk te zien. De meeste Greppelsprinkhanen kun nen niet vliegen omdat de vleugels te kort zijn. In Nederland zijn slechts enkele individuen gevonden met lange vleugels. De Greppelsprinkhaan ver spreidt zich dan ook voornamelijk krui pend door de vegetatie. De voorkeur gaat hierbij uit naar ruigtes waar ze vol doende dekking en voedsel kunnen vin den. Het is voor de overleving van groot belang dat de verschillende leefgebie den aan elkaar grenzen, of dicht bij elkaar liggen. In Zeeland vormen de dij ken een prima leefgebied, daardoor komt deze sprinkhaan waarschijnlijk relatief veel voor in Zeeland. De dijken, met hun vaak wat ruigere kruidachtige vegetatie, sluiten vaak op andere dijken aan en vormen zo prachtige lijnvormige netwerken. Bovendien verbinden ze natuurgebieden met elkaar. Andere bio topen waar de soort in Zeeland wordt aangetroffen zijn weilanden, schorren, bermen en greppels. Opvallend is dat de Greppelsprinkhaan vrij talrijk te vin den is in Zeeuws-Vlaanderen en Zuid- Beveland. Op Schouwen en Walcheren is deze soort nog niet waargenomen. De oorzaak hiervan is waarschijnlijk dat deze delen van Zeeland in f944 en f953 langere tijd met zoutwater over spoeld zijn geweest. De Greppelsprink hanen hebben dit, evenals vele andere dieren en planten, niet overleefd. A.W 108 Greppelsprinkhaan

Zeeuws Landschap - Fauna Zeelandica | 2001 | | pagina 108