tot zeven jongen geboren (het record staat op tien). De nestplaats bestaat uit een prop droog gras met twee uitgan gen. Eén van de merkwaardige fenome nen bij deze dieren (ook wel te zien bij Eluisspitsmuizen) is de vorming van een zogenaamde 'beet-karavaan'. De moeder toont hiervoor haar achterzijde aan één van de jongen en deze bijt zich vast aan haar staartwortel, een nestge- noot doet dit vervolgens bij dit jong, enzovoorts. Op deze wijze kan een Veldspitsmuizen-vrouwtje haar jongen naar een nieuwe nestplaats geleiden. Dit is waar te nemen tot een leeftijd van f4 dagen. Daarna volgen de nestjongen de moeder en elkaar in een soort 'tast- karavaan'. Na 4 weken gaan de jongen hun eigen gang. J-EB. Wilde peterselie Petroselinum segetum De Wilde peterselie is één van die planten, waar je veel vaker over leest of over hoort praten, dan dat je hem ziet. Dat komt allereerst omdat hij tot een moeilijke plantenfamilie behoort: de schermbloemen. Zij wor den gekenmerkt door meestal witte schermen, meer of minder fijn verdeel de bladeren en vaak een karakteristieke geur. Fluitekruid en Wilde peen zijn de bekendste vertegenwoordigers van deze familie. Ook de Wilde peterselie heeft witte schermen. Maar die zijn niet dicht vertakt zoals bij de bekende scherm bloemen. Als je dat eenmaal weet, dan herken je de Wilde peterselie onmiddel lijk aan het feit dat de takken van het scherm niet allemaal even lang zijn. flj Wilde peterselie 112

Zeeuws Landschap - Fauna Zeelandica | 2001 | | pagina 112