De Zeeuwse Rode lijst Soorten voor deze lijst zijn geselecteerd op basis van het criterium dat minstens een kwart van de Nederlandse popula tie van een soort of van het Nederlandse verspreidingsgebied van een soort in Zeeland ligt of in het recente verleden (na f950) gelegen heeft. Het onderzoek heeft zich beperkt tot terrestrische soor ten. Per soortengroep is één of meer referen tiewerken als literatuurbron gekozen. Waar mogelijk zijn geautomatiseerde databestanden geraadpleegd. Voor enkele soortengroepen zijn Zeeuwse, niet-beschreven collecties gecontro leerd. (Zie geraadpleegde bronnen). Dianthus armeria Elytrigia atheiica Epipactis palustris Euphorbia exigua Geranium columbinum Glaucium flavum Glaux maritima Himantoglossum hircinum Hippophae rhamnoides Hordeum marinum Inula conyzae Juncus ambigu us Juncus gerardi Juncus maiitimus Lactuca saligna Lathyrus nissolia Limonium vulgare Lithospermum officinale Lotus glaber Marrubium vulgare Medicago arabica Medicago minima Oenanthe crocata Ophrys apifera Orobanche minor Parapholis strigosa PetroseÜnum segetum Picris echioides Plantago maritima Polygonum oxyspermum Primula vulgaris Puccinellia distans subsp. borealis Puccinellia fasciculata Ruige anjer Strandkweek Moeraswespenorchis Kleine wolfsmelk Fijne ooievaarsbek Gele hoornpapaver Melkkruid Bokkenorchis Duindoorn Zeegerst Donderkruid Zilte greppelrus Zilte rus Zeerus Wilgsla Graslathyrus Lamsoor Glad parelzaad Smalle rolklaver Malrove Gevlekte rupsklaver Kleine rupsklaver Dodemansvingers Bijenorchis Klavervreter Duns taart Wilde peterselie Dubbelkelk Zeeweegbree Zandduizendknoop Stengelloze sleutelbloem Bleek kweldergras Blauw kweldergras Hogere planten Puccinellia maritima Gewoon kweldergras Allium oleraceum Moeslook Ranunculus sardous Behaarde boterbloem Alopecurus bulbosus Knolvossenstaart Ranunculus baudotii Zilte waterranonkel Althaea officinalis Echte heemst Ruppia maritima Snavelruppia Apium repens Kruipend moerasscherm Sagina maritima Zeevetmuur Apium graveolens Selderij Salicornia procumbens Langarige zeekraal Aster tripolium Zulte SaHcornia europaea Kortarige zeekraal Atriplex pedunculata Ges teelde zoutmelde Seriphidium maritimum Zeealsem Atriplex glabriuscula Kustmelde Silene gallica Franse silene Atriplex laciniata Gelobde melde Spartina maritima Klein slijkgras Atriplex littoralis Strandmelde Spergularia marina Zilte schijnspurrie Atriplex portulacoides Gewone zoutmelde Spergularia media Beta vulgaris subsp. subsp. angustata Gerande schijnspurrie maritima Strandbiet Suaeda maritima Schorrenkruid Blackstonia perfoliata Törilis nodosa Knopig doornzaad subsp. serotina HerfstbitterUng Törilis arvensis Akkerdoornzaad Blysmus compressus Platte bies Trifolium micranthum Draadklaver Bupleurum tenuissimum Fijn goudscherm Trifolium scabrum Ruwe klaver Cakile maritima Zeeraket Trifolium subterraneum Onderaardse klaver Calystegia soldanella Zeewinde Triglochin maritima Schorrenzou tgras Carex distans Zilte zegge Verbena officinalis Ijzerhard Catapodium rigidum Stijf hardgras Vicia tetrasperma Catapodium marinum Laksteeltje subsp. gracilis Slanke wikke Centaurium Üttorale Strandduizendguldenkruid Vicia lutea Gele wikke Ceratophyllum submersum Fijn hoornblad Zostera noltii Klein zeegras Chenopodium vulvaria Stinkende ganzenvoet Zostera marina Groot zeegras Cirsium eriophorum Wollige distel Crambe maritima Zeekool Blad- en levermossen Crepis vesicaria subsp. Bryum uliginosum Rozetknikmos taraxacifolia Paardenbloemstreepzaad Cryphea heteromalla Vliermos Crithmum maritimum Zeevenkel Ephemerum recurvifolium Kalk-eendagsmos 211

Zeeuws Landschap - Fauna Zeelandica | 2001 | | pagina 211