Gerande schijnspurrie vooral op door de massale, paarse bloei van Lamsoor. Deze vegetatie is in ruime mate aanwezig in onder andere het onbegraasde gedeelte van de Rumoirt- schorren, langs de noordrand van St.Philipsland. Gerande schijnspurrie is een meerjarige soort, die net als Gewone zoutmelde en Zeealsem een stevige houtige stengel voet heeft. Met een wijdse geografische blik zouden we deze dwergstruikjes als onze mini-mangrovesoorten kunnen beschouwen. Naarmate je namelijk langs de Europese en Afrikaanse kusten zuidelijker gaat, neemt het aantal houti ge soorten in de schorren toe, en neemt tevens de hoogte van deze struikachtigen toe. Uiteindelijk worden het de meters hoge mangrove-bossen in de subtropische en tropische kustgebie den. Spergularia mantima Gerande schijnspurrie, - de zaden bezitten meestal een vleugelrandje, vandaar de naam -, groeit voornamelijk op schorren. De vegetatie van een schor vertoont een vast patroon van soorten combinaties, hetgeen verband houdt met verschillen in overstromingsfre quentie. Schorren zijn doorsneden door kreken. De kreken worden omzoomd door zandige oeverwallen, en tussen de oeverwallen liggen de iets lager gelegen, slibrijke kommen. Afhankelijk van de hoogteligging van zo'n kom, dus van de overspoelingsfrequentie, is hier de vegetatie soorten- arm, met Engels slijkgras als dominante soort, of relatief soortenrijk. De wat hoger gelegen, soortenrijke kommen vormen het voor naamste habitat van Gerande schijnspurrie, die hier groeit in com binatie met onder andere Kwelder gras, Lamsoor, Strandzoutgras, Zeeweegbree en Zeeaster. In juli- augustus valt deze schorgemeenschap Gerande schijnspurrie

Zeeuws Landschap - Fauna Zeelandica | 2001 | | pagina 61