Cofias affacariensis Zuidelijke luzernevlinder Bruine vuurvlinder Lycaena tityrus Gele luzernevlinder Cofias fajafe De zuidelijke luzernevlinder lijkt veel op de gele luzernevlinder. De voorvleugelpunt is echter meer afgerond, en de donkere tekening is minder omvangrijk. De celvlek op de achter vleugel is helder oranje. De mannetjes zijn citroengeel, de vrouwtjes zijn wit. De vliegtijd is van mei tot september. De soort is slechts eenmaal in Zeeland waargenomen, in 1971 bij Zierikzee. Mogelijk is de soort verward met de gele luzernevlinder. De bruine vuurvlinder is in Nederland een vrij algemene standvlinder, die vooral te vinden is in droge, voedselarme graslanden en heide velden. In Zeeland is de soort voornamelijk aangetroffen op de Kop van Schouwen (t/m 1980) en in de duinen van Walcheren (1980- Gefe Cuzernevfincfer vrouwtje De gele luzernevlinder dankt zijn naam aan zijn voornaamste voedselplant, luzerne, en uiteraard ook aan zijn gele kleur. De soort naam hyale betekent 'bosnimf'. De gele luzernevlinder behoort tot de trekvlinders en is meestal afkomstig uit oostelijke streken. De soort heeft twee generaties per jaar, en vliegt van begin mei tot begin november. De top van de vliegtijd is in augustus. Gele luzernevlinders worden niet elk jaar waargenomen. Zo werden in 2001 helemaal geen exemplaren gezien. 1998 en 2000 waren echter wel goede jaren voor deze soort. Het gaat echter nooit om grote aantallen die worden waargenomen. Meestal zie je maar één of twee gele luzernevlinders in een gebied. Het zijn snelle vliegers die per dag grote afstanden kunnen afleggen. 'Daij'vCmderS in Zeetand

Zeeuws Landschap - Fauna Zeelandica | 2003 | | pagina 123