Sleedoornpage TfiecCa Betufae Bruine eikenpage Saturium ificis De Zeeuwse meldingen van deze soort komen allemaal vanuit Zuid-Beveland: rond Kapelle, Krabbendijke, Goes en Baarland. Helaas ont breken de jaartallen daarbij, alleen van één waarneming is deze wel bekend: 11 augustus 1897. De sleedoornpage is een vlindertje met een verborgen leefwijze. Zoals de naam al aan geeft is de soort gebonden aan sleedoorns. Deze struik is de waardplant voor de slee- doompage. De sleedoorn werd vroeger veel aangeplant in heggen en houtwallen. Ook in bosranden komen we tegenwoordig sleedoorn struiken tegen. De vlinder leeft met name van honingdauw van bladluizen en houdt zich voornamelijk op in de boomkruinen. Hierdoor kan de sleedoornpage dan ook makkelijk over het hoofd worden gezien. Het is mogelijk dat de soort in de toekomst nog eens ergens in de provincie wordt aangetroffen. Ook in andere delen van ons land was dat namelijk het geval in de achterliggende jaren. Er zijn al diverse speurtochten geweest naar de eitjes van deze soort, maar tot nog toe zonder resultaat. Wie weet? Net als de vorige soort blijkt bij de bruine eikenpage uit de naam waar je de soort moet zoeken. Op plaatsen met jonge eikenbomen werd de soort in het verleden aangetroffen. Uit Zeeland zijn slechts twee waarnemingen bekend: één op 10 augustus 1932 bij Burgh, de andere op 6 augustus 1956 bij Baarland. Het betrof allebei een waarneming van een vrouwtjesvlinder. De eik, vooral de zomereik, is de enige waardplant van deze soort. De vlinder vliegt in één generatie van half juni tot Sfeedoornjjage 125 'Dag vlinders in Zeefand

Zeeuws Landschap - Fauna Zeelandica | 2003 | | pagina 129