de hele provincie te inventariseren. Honderden uren zijn achter de computer doorgebracht om alle waarnemingsgegevens in een databestand vast te leggen. Het zou immers jammer zijn als er met deze schat aan gegevens niets zou gebeuren. We hebben geprobeerd om de waarnemingsgegevens toegankelijk te maken voor een breed publiek. Provincie, gemeenten, natuur- en groen beheerders kunnen concreet iets doen voor vlinders, zodat in ieder geval de soorten behouden worden die de afgelopen tien jaar gezien zijn. Mogelijk dat hier en daar ook herstel van voor vlinders waardevolle gebieden ter hand genomen kan worden, in het Zeeuwse landschap moet voor vlinders zeker plaats zijn. Bij het samenstellen van deze dagvlinderatlas zijn heel wat mensen betrokken geweest die een bijdrage hebben geleverd aan de tot standkoming. Allereerst gaat onze dank uit naar de verstrekkers van de financiën, het VSBfonds Zeeland en het Prins Bernhard Cultuurfonds Zeeland. Zonder hun financiële bijdragen was de realisatie van dit boek niet mogelijk geweest. Met name de uitreiking van de Stimuleringsprijs 2003 door het laatst genoemde fonds heeft ons goed gedaan. Vervolgens waarderen we bijzonder de inzet van Het Zeeuwse Landschap, die in de per soon van Chiel Jacobusse heeft meegedacht en meegewerkt aan deze dagvlinderatlas. Voorts noemen we hier alle tekstschrijvers die één of meerdere soortteksten beschreven heb ben. Ook de bijdrage van de leden van de insectenwerkgroep van 'De Steltkluut' uit Zeeuws-Vlaanderen moet hier genoemd worden. We kunnen terugzien op een fijne samenwerking. Verder zijn er goede contacten geweest met medewerkers van De Vlinder stichting in Wageningen, die hun knowhow en databestanden beschikbaar hebben gesteld. Last but not least bedanken we alle personen die waarnemingsgegevens hebben aange leverd. Zonder jullie hulp en inzet was deze atlas nooit tot stand gekomen. ledereen die niet met name genoemd is: heel hartelijk bedankt voor de bijdrage en inzet die geleverd is om deze dagvlinderatlas van Zeeland tot stand te laten komen. We spreken de hoop uit dat deze uitgave een plaats zal krijgen in vele boekenkasten. De vlinders zijn het waard!! Veel leesplezier toegewenst. Henk Wagenaar Oud-voorzitter Vlinder- en Libellenwerkgroep Zeeland Kleine vuurvlinders 10 TauntL, Zeelandica-

Zeeuws Landschap - Fauna Zeelandica | 2003 | | pagina 14