Oranje luzernevlinder 0 4 8 Kilometers Ze trekken afzonderlijk of in kleine groepen en vliegen in een rechte lijn. Augustus is de beste maand om deze soort te zien en in gunstige seizoenen plant de oranje luzernevlinder zich hier voort. Een nieuwe generatie verschijnt in september en soms in oktober. De vlinders besteden veel tijd aan het zoeken van nectar- planten zoals klaver, streepzaad, paarde bloem, luzerne, herik, distel, heelblaadjes, rode zonnehoed en vlinderstruik. Ze vliegen snel van bloem tot bloem en zijn moeilijk te benaderen. Altijd gereed om weg te vliegen, rusten ze nooit met open vleugels. De waardplanten van de oranje luzernevlinder zijn luzerne en verschillende soorten klaver en wikke. De gele eitjes worden afzonderlijk op de bovenkant van het blad van de waardplant afgezet en komen na één week uit. De licht groene rups is bedekt met fijne witte haartjes en heeft aan elke zijde een geelwitte streep. De rupsen zijn na ongeveer één maand vol groeid en verpoppen aan de plantenstengels van de waardplant. Uit de lichtgroene poppen komen na twee a drie weken de nieuwe vlin ders te voorschijn. De soort is in geen enkel stadium in staat hier de winter door te komen. Soms wordt in de herfst vlindertrek in zuide lijke richting vastgesteld. Aanbevelingen De soort kan baat hebben bij een algemeen vlindervriendelijk beheer, zoals gefaseerd maaibeheer. Verder moet men streven naar een groot nectaraanbod in de maanden augustus en september. 57 'Dtujviinikrs in Zeetancf

Zeeuws Landschap - Fauna Zeelandica | 2003 | | pagina 61