Groot koolwitje 0 4 8 Kilometers zich over de hele plant. De hele cyclus van ei via rups en pop naar een nieuwe vlinder duurt gemiddeld ruim een maand (40 dagen). Het aantal generaties is in Zeeland per jaar twee, soms drie afhankelijk van de weersomstandig heden gedurende het betreffende jaar. Gekweekte koolsoorten in de moestuin worden regelmatig belaagd door de rupsen van het groot koolwitje, in de herfst worden regelmatig de gele poppen van het parasitaire sluip- wespje apantheles glomeratus gezien op de rupsen. Deze parasiet kan de stand van het groot koolwitje behoorlijk beïnvloeden. Aanbevelingen Het groot koolwitje is geen bedreigde soort en behoeft in dat opzicht geen beschermings maatregelen. De schade die de soort soms aanricht in moestuinen kan er echter toe leiden dat de moestuinbezitter naar de spuit grijpt. Omdat pesticiden zich gemakkelijk verspreiden en rupsen van andere vlindersoorten uiterst gevoelig zullen zijn voor pesticiden is het nuttig 'Dagvlinders in Zeeland om aandacht te besteden aan alternatieve methoden van bestrijding in moestuinen. De stand van het groot koolwitje lijkt daar voorals nog niet onder te lijden. De beste methode is de kool af te schermen met fijn gaas, waardoor de vlinders deze niet meer kunnen bereiken. Ook is het mogelijk de planten regelmatig te controleren op eipakketten en deze vervolgens weg te wrijven. Wanneer de opvallende geel zwarte rupsen al zichtbaar zijn, kunnen deze weggevangen worden. De soort kent voldoende andere waardplanten om te overleven.

Zeeuws Landschap - Fauna Zeelandica | 2003 | | pagina 65