0 4 8 Kilometers reflectie. De bovenkant van de vleugels is bij mannetjes donkerbruin met prachtige blauw paarse vlekken. Een vliegende eikenpage valt op door de flitsende vliegbewegingen! Bij het vrouwtje is de bovenkant van de vleugels egaal bruin. Beide geslachten hebben op de vleugelonderkant een bijna witte, zwart- gezoomde lijn die enigszins zigzag loopt. Eikenpages hebben kleine staartpuntjes, wat typerend is voor pages. In rust zijn ze moeilijk zichtbaar op de stoffig grijze oude eiken bladeren. Een bevrucht vrouwtje zet haar eitjes af op de basis van de eindknoppen van de twijgen, aan de buitenkant van de boom kruinen. De eiafzetting vindt plaats in juli en augustus, en zo'n negen maanden later sluipt de rups er uit. Na een schranspartij van zo'n drie a vier weken komen de schildvormige rupsen naar beneden om in de strooisellaag te verpoppen. Nog drie weken later komt er een nieuwe generatie eikenpages tevoorschijn. Begin juli zijn er plaatselijk grote concentraties en in augustus is er een duidelijk uitzwermen merkbaar wanneer men ze van nabij volgt. Men ziet ze dan over redelijk grote afstanden andere zomereiken bezoeken. Volgens specia listen heeft een duurzame populatie van deze vlindersoort een minimale oppervlakte van één hectare nodig, en moeten er op het hoog tepunt van de voortplantingstijd minimaal 16 vlinders per hectare aanwezig zijn. Eikenpages leven voornamelijk van honingdauw van bladluizen. Bij warm, droog weer komen ze 's ochtends wel eens naar beneden om dauw te drinken op lage planten en struiken. Ook zijn ze wel eens waargenomen op boeren- wormkruid, knoopkruid en braam. Het niet zo veel voorkomende sporkehout wordt ook wel aangegeven als nectarplant wanneer de boom in bloei staat. De eikenpage is kieskeurig wat betreft de voedselbron voor de rups en de vlinder, en is mede daarom zo kwetsbaar. 'Dayvfincfers in Zectanif Aanbevelingen Bij het beheer zal men er rekening mee moeten houden dat oude zomereiken die in de volle zon staan niet massaal worden gekapt. Indien mogelijk moeten er meer zomereiken worden geplant, samen met sporkehout, om de toekomst voor de eikenpage te waar borgen.

Zeeuws Landschap - Fauna Zeelandica | 2003 | | pagina 75