Boomblauwtje 0 4 8 Kilometers bakend en ook in de tweede helft van juni kan de vlinder incidenteel waargenomen worden. Na de derde week van september worden in het algemeen geen boomblauwtjes meer waar genomen, tenzij bij goede weersomstandig heden in deze maand. Ecologie Boomblauwtjes overwinteren ais pop verstopt in de strooisellaag of tussen klimplanten. Eind maart komt de eerste generatie vlinders uit de pop en plant zich voort. De hieruit voort komende tweede generatie plant zich nog het zelfde jaar voort. Deze poppen overwinteren en komen uit in het voorjaar. De rupsen eten de bloemen en vruchten van de waardplant. De keuze voor een bepaalde waardpiant wordt bepaald door het seizoen: in het voorjaar met name wegedoorn en huist, in de (na) zomer klimop, kattenstaart en vlinderstruik. Een andere favoriete waardplant is sporkehout, ook wel vuilboom genoemd. Deze boom van kaikarme grond is echter schaars in Zeeland waar de bodem over het algemeen kalkrijk is. Mogelijk is het beperkte voorkomen van deze belangrijke waardplant de reden dat het boomblauwtje in Zeeland niet zo algemeen is als in bijvoorbeeld Oost-Nederland, waar de bodem kalkarmer is. Het boomblauwtje zelf prefereert tal van nectarpianten die algemeen zijn in Zeeland, zoals koninginnenkruid, braam, distels, guldenroede en vele anderen. Aanbevelingen Het boomblauwtje is geen bedreigde soort. Een gevarieerde, parkachtige omgeving met diverse waardplanten voor de rupsen en veel nectaraanbod in de vliegperiode van de vlin ders zal resulteren in een geregeld verschijnen van boomblauwtjes. 'Daqufindert in Zedand

Zeeuws Landschap - Fauna Zeelandica | 2003 | | pagina 85