A mateur-onderzoek De wereld van de amateur-onderzoekers heeft grote stappen vooruit gemaakt. Zoveel zelfs, dat overheidsinstituten tegenwoordig voor een belangrijk deel leunen op amateur-organisaties waar het gaat om het routinematig verzamelen van gegevens. Een groep actieve amateurs is al 35 jaar verenigd in de Biologische Werkgroep (BW) van de Nederlandse Onderwatersportbond (NOB). Vervolgens zijn er de strandwerkgroepen van de KNNV(Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging). Het "Zeepaard", het orgaan van de landelijke Strandwerkgroep, is aan de 64e jaargang bezig. Een goed blad om op de hoogte te blijven van de onderzoeken en de nieuwe ontdekkingen op dit gebied. Het doel van deze werk groepen is de kennis over de onderwaterbiologie vergroten, gegevens verzamelen over onderwater - flora en - fauna en mensen met dezelfde hobby met elkaar in contact brengen. Zij leveren de gegevens aan de stichting Anemoon (=Ana/yse, Educatie en Marien -Oecologiscli Onderzoek). Deze stichting werd in 1993 opge richt en houdt zich bezig met het verzamelen van de informatie, systematiseren en openbaar maken van de gegevens. Zeeland heeft een eigen strandwerkgroep, die reeds verscheidene jaren samen werkt met de BW. Deze strandwerkgroep is voortgekomen uit het natuurgidsenteam van het natuurgebied op het voormalig werkeiland Neeltje Jans van Natuurmonumenten en stichting het Zeeuwse land schap). Hans Verkooijen, medewerker van de Provincie Zeeland, heeft 2 jaar voor zijn overlijden in 1997 dit gidsenteam gevraagd om mee te werken aan excursies, die zouden dienen om het onderwaterleven dichter bij de mensen te brengen. Dit initiatief van Hans is een overweldigend succes. En nu is zijn droom om het gedachtegoed van Job Basterde getijdepoelen, te verwezenlijken uitgekomen. Rijkswaterstaat heeft de getijdepoelen gemaakt en de mensen van beide werk groepen kunnen nu het onderwaterleven nog beter overbrengen bij overheden en publiek. 46 fauna feflandica

Zeeuws Landschap - Fauna Zeelandica | 2005 | | pagina 50