J Pasnummer: 69574802 _r^ SPHECODES EPH1PP1EIS Fijne neusbloedbij SPHECODES Glanzende dwer pllen SPHECODES Pantserbloedbij :o. ■ft SPHECODES ------- Kleine spitstandbloedbij ft. Sphecodes ephippius is eerst in Zeeland gevond wat waarnemingen ger Enerzijds ligt dat voor groefbijen die als gasthee se polders voorkomen. Sphecodes ephippius in tepunt in het oosten he 13/05/2015 n de duinen is de soort 1 en dat is in overeen- rspreidingsbeeld. Als vertegenwoordiger codes geofrellus bijzon van de recente waarni specialisten en dat is ja steld in negen verschill zijn de gastheersoorten Vier van de zeven uur! in Zeeland recent gerf duinen, en dat is in lij zowel in de rest van he waarnemingen uit het Sphecodes gibbus par; (en enkele Halictussoe komen). Dat is weliswa; Objectnummer: 47201776 Titel: Bijen en wespen in Zeeland bije Auteur: Calle, Lucien Plaatskenmerk: [ZB] ZB [Z] Zeeland Dierk band is het aardig dat de 'hokken waar Sphecodes ardsoort is aangetroffen. Hoewel een eerste blik op de verspreidingskaart wellicht anders doet vermoeden, is Sphecodes longulus een uitgesproken zandsoort. Waar de soort in de polders voorkomt is dat steevast op plaatsen met aangevoerd zand of op plekken waar een zandige ondergrond is blootgelegd door graafwerkzaamheden. Sphecodes longulus parasiteert als koekoek op Lasio- glossum minutissimum, maar dat is een soort met een veel beperktere verspreiding. Peeters (1999) geeft de suggestie dat ook Lasioglos- sum morio en Lasiog lossu m leucopus als gastheer in aanmerking zouden kunnen komen. Met name van de laatste soort heeft het verspreidings kaartje een tamelijk sterke overeenkomst met dat van Sphecodes longulus. Bijen en wespen in Zeeland 111

Zeeuws Landschap - Fauna Zeelandica | 2008 | | pagina 115