Bijen en wespen vormen geen erg populaire diergroep bij de meeste veldbiologen. Er zijn heel veel soorten -alleen al in Zeeland ver boven de vierhonderd- en die zijn ook nog eens lastig op naam te brengen. Bovendien bestaan er geen Nederlandse boeken die alle voorkomende soorten beschrijven. Zo zijn er nogal wat hobbels te overwinnen voordat iemand seaeus werk kan maken van de bijen en wespenstudie. De leden van de insectenwerkgroep van Het Zeeuwse Landschap gingen de uildaging aan en trokken tussen^l 997 en 2008 de hele provincie door om alle voorkomende soorten in kaart te brengen. Het resultaat van al die inspanningen wordt weergegeven in deze atlas. Van alle soorten is een verspreidingskaartje opgenomen waarop te zien is in welk deel van Zeeland ze aangetroffen zijn. Ook is op de kaartjes te zien waar de verschillende bijen en wespen gezien zijn voordat de werkgroep begon met haar inventari saties. Ook soorten die hier vroeger zijn waargenomen maar nu uitgestorven zijn worden in beeld gebracht. Wie de moeilijkheden die aan de studie van bijen én wespen verbonden zijn overwint, wordt voor zijn inspanningen rijkelijk beloond. Dit boek vertelt ook over de interessante levenswijze van de bijen en wespen en laat zien wat een belangrijke plaats zij innemen in ons ecosysteem. De vele foto's illustreren hoe divers bijen en wespen zijn als het gaat om vormen en kleuren. Ook wordt uitgebreid ingegaan op de eisen die bijen en wespen stellen aan hun milieu en op de gevolgen van klimaatverandering. Deze atlas is het vierde deel van de "Fauna Zeeiandica", een,,boekenserie over het dieren leven in de provincie Zeeland. Eerder werden delen gepubliceerd over dagvlinders, over libellen en over het onderwaterleven in zee. Nieuwe delen zijn in voorbereiding over onder meer decapoden, zoogdieren, nachtvlinders en vissen. De Fauna Zeeiandica wordt uitgegeven door stichting Het Zeeuwse Landschap met het doel om de kennis over de Zeeuwse fauna te verbeteren, om daarmee een betere bescherrnipg mogelijk le maken. ISBN 978-90-806370-6-1 789080 637061

Zeeuws Landschap - Fauna Zeelandica | 2008 | | pagina 202