7. - Linker eerste poot in een haak eindigend, de rechter met een normale schaar. 8 - Eerste paar poten links en rechts gelijk, beide met een, soms microscopisch kleine, normale schaar 10 8. - Rugschild met een postorbitale (vlak achter de oogkas liggende) groeve. Pleurae van het vijfde achterlijfssegment in een tandje eindigend Processa edulis - Dikke nikagarnaal - Rugschild volkomen glad achter de oogkas. Pleurae van het vijfde achterlijfssegment afgerond. 9 9. - Tweede paar poten links en rechts gelijk Processa modica- -Kortpotige nikagarnaal - Tweede paar poten links en rechts duidelijk ongelijk van lengte Processa nouveli - Magere nikagarnaal 10. - Eerste paar poten met microscopisch kleine scharen 11 - Eerste paar poten met duidelijke scharen. 12 11. - Rostrum lang, het uiteinde omhoog gebogen Pandalus montagui - Ringsprietgarnaal - Rostrum kort, recht Pandalina brevirostris - Zadelgarnaal 12. - Rostrum ongetand. Eerste paar poten zeer fors en langer dan het tweede paar Athanas nitescens - Kreeftgamaal - Rostrum met tanden. Eerste paar poten korter dan het tweede paar. 13 13. - Rugschild met een supra-orbitale (boven de oogkas gelegen) stekel. Rostrum duidelijk voorbij de ogen en de steel van de antennen reikend. Hippolyte varians - Veranderlijk garnaaltje - Rugschild zonder supra-orbitale stekel. Rostrum kort, wel iets voorbij de ogen, maar niet voorbij de steel van de antennen reikend. 14 14. - Carpus van de tweede poot met zes leden. Rostrum in twee tanden eindigend Thoralus cranchii - Waaiergarnaal - Carpus van de tweede poot met zeven leden. Rostrum in twee of drie tanden eindigend Eualus occultus - Verscholen garnaal 15. - Tweede poot veel korter dan de overige poten, nog niet tot halverwege de schaar van de eerste poot reikend. Merus van de eerste poot zonder tanden op de binnenzijde. Philocheras trispinosus - Driepuntsgarnaaltje - Tweede poot net zo lang als de overige poten, duidelijk voorbij het midden van de schaar van de eerste poot reikend. Merus van de eerste poot met een tand op de binnenzijde. 16 16. - Bovenzij de van het zesde achterlijfssegment met twee duidelijke overlangse richels Crangon allmanni - Groefstaartgarnaal - Bovenzijde van bet zesde achterlijfssegment glad, zonder richels of groeven. Crangon crangon - gewone garnaal TABEL B - ANOMURA 1. - Het achterlijfis week en worstvormig. De dieren bewonen lege slakkenhuizen. 2 - Het achterlijf is niet week en worstvormig. Dieren niet in lege slakkenhuizen. 3 2. - Rechter schaar groter dan de linker Pagurus bernhardus - Gewone heremietkreeft - Rechter schaar kleiner dan de linker Diogenes pugilator - Boxertje 3. - Dier met een krabachtig uiterlijk. Het achterlijf is afgeplat en onder het lichaam geslagen. Fauna Zeefantfica

Zeeuws Landschap - Fauna Zeelandica | 2010 | | pagina 32