HI Jonge das. meerdere meldingen. De meeste waarnemingen en vondsten zijn beperkt tot een groep polders en dij ken nabij de voormalige veerhaven van Perkpolder in de zogenaamde Kop van Ossenisse en een groep pol ders en dijken oostelijk van Clinge. Daarbuiten zijn er diverse zogenaamde losse gevallen, die grotendeels betrekking kunnen hebben op zwervers vanuit de twee kerngebieden. Verder zijn burchten aangetroffen nabij Zuiddorpe en Paal. Omstreeks 1975 waren drie burchten over, een in de Doorndijk, een nabij Nieuw Namen en een bij Zuiddorpe. Na 1978 zijn nergens meer sporen van dassen aangetroffen. Het asfalteren van rustige polderwegen vanaf de jaren vijftig van de vorige eeuw en de daarbij behorende toenemende drukte hierop, hebben de toch al kwetsbare populatie dassen in deze streek letterlijk de das omgedaan. In 2005 is één zichtwaarneming gemeld van een exem plaar op een dijk bij Hulst. Uit de buurt zijn verder geen andere waarnemingen meer gemeld; dit betreft naar alle waarschijnlijkheid een zwervend exemplaar. In de andere delen van Zeeland zijn de meldingen uiterst beperkt. In 1883 werd een das gevangen in de Roolandspolder op Tholen. Men nam aan dat dit exemplaar uit Noord-Brabant kwam omdat de das op het eiland onbekend was. In 1916 werd nog een vreemd dier, misschien een das, gezien tussen Sint Annaland en Oud-Vossemeer. Bij Waarde werd in 1928 een das met een hooivork doodgestoken. Verder onderzoek Een recente melding nabij Hulst kon niet worden geverifieerd. Voorlopig lijkt de kans erg gering dat spontaan in Zeeuws-Vlaanderen of elders in Zeeland opnieuw een levensvatbare dassenpopulatie kan ont staan. Van 1992 dateert een betrouwbare zichtwaar neming, net ten zuiden van Brugge, op ca. 10 km van de Nederlandse grens, en in 1995 werd daar ook nog een verkeersslachtoffer gevonden. Zoogdieren in Zeeland ill

Zeeuws Landschap - Fauna Zeelandica | 2011 | | pagina 181