Gewone dwergvleermuizen in vleermuiskast. oorzaakt door een geringe waarnemingsinspanning. Het aantal waarnemingen van deze vleermuis met de batde tector is van alle vleermuizen verreweg het grootst. In Zeeland worden geregeld kraamkolonies gemeld. Het staafdiagram laat zien dat de grootte meestal tussen de 20 tot 50 exemplaren is, maar een enkele keer kan oplopen tot net iets meer dan 100 vleermuizen. Slechts een enkele keer worden in winterverblijven ge wone dwergvleermuizen waargenomen in zoals in Fort Rammekens. Daar ging het steeds om een enkel exem plaar. Tot voor een aantal jaren geleden verbleven in de Grote kerk van Veere ook in de winter grote aantallen gewone dwergvleermuizen. Met enige moeite waren ze te zien tussen de grote steunbalken van de tweede zolder en de dikke torenmuur. En ook in de spleten van de steunbalken en torenmuur waren elke winter grote groepen te zien en te horen. De laatste jaren wordt deze soort er 's-winters niet meer gezien of gehoord. Waarschijnlijk hebben ze na de restauratie elders in het kerkcomplex een onderkomen gevonden; 's zomers zijn ze in ieder geval nog steeds te zien tijdens concerten. Verder onderzoek Gewone dwergvleermuizen worden in de zomermaan den, met behulp van batdetectors, makkelijk opge spoord. In de wintermaanden is dat heel anders. Over winteren andere soorten in voor de mens toegankelijke constructies als bunkers en ijskelders, deze dwergvleer muis doet dat graag in spouwmuren waar wij niet bij kunnen. Nieuwe technieken kunnen daar verandering in brengen en duidelijk maken waar zij zich nu echt bevin den in die periode. verdeling waarnemingen gewone dwergvleermuis (n=6012) wintertelling batdetector kolonie en zicht o overigen Zoogdieren in Zeefantf 85

Zeeuws Landschap - Fauna Zeelandica | 2011 | | pagina 89