uit. Maar dan verkassen ze riet naar de bekende winter verblijven als bunkers en gebouwen: want daar worden ze niet aangetroffen. Er dient dan ook vooral gezocht te worden in de omgeving van de dagverblijven (oude bossen) en de foerageergebieden. Sinds kort zijn er in Zeeland ook enkele onderzoekers die een boomcamera hebben. Met dit apparaat kan in boomholtes gekeken worden. Zo kunnen nieuwe dag verblijven, kolonies en overwinterverblijven opgespoord worden. verdeling waarnemingen rosse vleermuis (n=159) batdetector kraamkolonie overige Zoogdieren in Zeefand 89 inventarisatie van de Manteling op Walcheren. In 1992 werden vijf exemplaren gehoord in de buurt van Ril land. Eind augustus 2008 werd gedurende enkele dagen een grote vleermuis waargenomen in Dishoek die ook midden op de dag dronk uit een vijver en kon worden gedetermineerd worden als rosse vleermuis. Verder onderzoek Van de rosse vleermuis in Zeeland is nog relatief weinig bekend. Dit komt omdat het vleermuisonderzoek in het zomerseizoen in Zeeland tot voor kort nog redelijk ex tensief was. Het zou bijzonder interessant zijn om het trekgedrag van deze soort in kaart te brengen. Vermoe delijk treedt er net als bij zangvogels onder bepaalde weersomstandigheden stuwing op langs de kustlijn. Zeeland zou voor de noordelijke populaties best be langrijk kunnen zijn als doortrekgebied. Het plaatsen van windmolens of andere obstakels in de trekbanen kan dan desastreuze gevolgen hebben. Het gebruik van batdetectors die langdurig op een vaste plaats waarne mingen kunnen registreren, kan belangrijke informatie verschaffen over de doortrek van deze soort. Niet alle rosse vleermuizen trekken in de herfst Zeeland Rosse vleermuis.

Zeeuws Landschap - Fauna Zeelandica | 2011 | | pagina 93