89 Fransche vorstenhuis aan te merkenmet sommige andere vorstelijke personen was het niet veel beter gesteld. Tegen den Spaanschen koning althans kon d'Alenijon de vergelijking nog al doorstaan. Zij achtten zelfs een verhond met dezenom den drang der omstandigheden, allezins nuttig en noodig, want noch van Engeland noch van Duitschland was er des tijds iets te hopen. De prins, die reeds vroeger, misschien wegens zijn huwelijk en andere betrekkin gen, gunstiger gestemd was voor Frankrijk dan voor Engeland, vooral nadat Elisabeth hem en zijnen vrienden allen toegang tot en verblijf in haar rijk ontzegd had, en hij door de Villiers nopens de staatkundige inzigten dezer koningin was onderrigt geworden, gevoelde zich alzoo door zijne heide raden in zijne zienswijze versterkten drong nu met te meerdere vrijmoedigheid en kracht op eene vereeni- ging met Frankrijk aan. Ziethoe hij het soms op eene schertsende wijze deedmet het oog op Protes- tjmtsche Staten die wel hulp en bescherming beloofd hadden, maar naar de vervulling dier belofte lieten wachten tot dat het straks te laat zijn zouestant pour en parler rondementtout ainsi "que si l'on auroit tenu quelque personne bien estroictement l'es- pace de deux ou trois jourssans luy donner aucun chose a manger soubs espoir d'ung grand et ma il gnifieque bancquet, que l'on apprestoit pour luy, luy persuadant de ne se soueier de ceulxqui luy pre- senteroient du painains d'attendre le diet banc- quet, et que toutesfoisles dit trois jours expires,

Zeeland jaarboekje | 1852 | | pagina 157