BELEG VAN SLUIS. 159 graaf Karei van Mansfeld met eenige vendels Walen afzondom de Schans bij Blankenberg te ne men vermits deze bestemd was omte landede gemeenschap tusschen Ostende en Sluis open te hou den. Eerst terwijl van Mansfeld deze niet zware taak volbragtvermits de veronachtzaamde en zwak bezette sterkte zich overgaf zoodra er geschut werd voorgebragten nadat Parma zich op den 8 Junij aan het hoofd van 9 eskadrons ruiterij te Brussel in beweging had gesteld begonnen zijne ontwerpen eenig- zins kenbaar te worden. Hij hield nachtverblijf te Aalsten kwam den 9 te Gentvan waar te zelfden dagereeds twintig stukken belegerings-geschut te wa ter naar Brugge waren vooruitgezondenen werwaarts tevens eene aanzienlijke krijgsbende was op marsch gegaan (10). Hij ontving evenwel reeds te Gend de overtuiging dat men althans te Sluis wakker was dat die veste niet bij verrassing zou te nemen zijn en dat de snelst mogelijke insluiting voor het beste mid del moest gehouden wordenom hem ten spoedigste tot zijn doel te leiden. Jlir. Arend van Groeneveld, niet zonder be zorgdheid zich bedreigd ziende door het gevaar van eene ernstige belegering, op een tijdstip dat de ruime sterkte even schaars voorzien was van verdedigers als van oorlogs- en mondbehoeftenen verlangende van zijne zaak zeker te zijnhad den 9lenonder bevel van kapitein de Ridder, een detachement van 170 man op een' grooten verkenningstogt uitgezondenen bereikte hiermede volkomen zijn doel. De Ridder

Zeeland jaarboekje | 1852 | | pagina 231