I BELEG VAN SLUIS. 165 die voor de eerstvolgende dagen van beslissenden in vloed moesten zijn. Eeeds voor hunne aankomst en vroeg in den mor gen was men begonnen van uit den Blaauwen toren op den hoek der vesteden vijand in Belc-af met grof geschut te bestoken; waardoor hem geene geringe schade werd toegebragt. Dit was evenwel voor de pas gelande Eugelschen niet genoegzij wilden den verloren post terstond hernemen Toen echter de zaak in den krijgsraad ietwat bedaarder werd overwogen kwam men, om vele redenen, van dit wilde plan te rug en tot het besluit dat het beter was den vijand het verkregene te latenen hem door het opwerpen van nieuwe verschansingen te doen gevoelendat zijne winst te klein was dan dat de aangevallenen er zich zeer over bekommeren zouden. Inmiddels zou men voortgaan met de aanvallers in Bek-af zooveel mo gelijk te verontrusten. Met de werken voor de nieuwe verschansing werd nog op denzelfden dag een aanvang gemaakten dat nieuwe buitenwerk met den naam van Nieuw Bek-af onderscheiden. Daarenboven werden ook de posten naar do verschillende elementen zoo veel mogelijk behoorlijk verdeeld (13) en maakte men zichop de meest bedreigde puntentot een kloeken tegenstand gereedofschoon de ervarene bevelhebbers het hagchelijke van den toestand niet voorbijzagen, en deswege maatregelen namenwelke van hunnen lief- derijk-ernstigen zin getuigenis geven. Een eerste maatregel gold het verwijderen en in veiligheid brengen van vrouwen en kinderen. De gele-

Zeeland jaarboekje | 1852 | | pagina 237