194 EEN KOOPDAG. dat niemand verstaan konwaarop deze even geheim zinnig met een potlood een paar woorden op een kat tebelletje had geschrevenwaarmede de notaris ech ter niet zonder schouder-ophalengenoegen genomen had. Èenstoen een zeer solide kapitalist uit de stad een perceeltje had gekocht, dat hij bij manier van spre ken wel betalen kon van het geld dat hij in zijn vest jeszak hadzei de notaris lagchende en eenen vlug- tigen blik op zijnen overbuurman werpende Als gij wat veel koopt, mijnheer Spiering, zal ik u nog naar borgen moeten vragen." Dan zou ik u noemen" viel de ander in, scherts met scherts beantwoordende en de'twee rijk sten van het gelieele eiland noemende. De rijksdaalders vlogen minder. Men scheen be dachtzamer te worder of eigenlijk thans was het mee- nens, en er werd veel meer met een enkelen gulden verhoogddan met vijftig te gelijk. De notaris had prompt tijd om zijne cigaar te rooken. Noordveer kocht een paar blokken land en eene kleine weide. De kleine boertjes fluisterden nu en dan met hnnne rent- heffers en van tijd tot tijd verwijderden zich sommigen voor een oogenblik buiten de kamer. De notaris die wel wist wat dit beduiddewachtte dan en knoopte een gesprek met den eenen of anderen aan. Somtijds deed een der terugkomenden nog een bodsomtijds ook niet. Niklaas had het vrij druk met aandragen van flesschenwant de opgezette theekopjes bleven meer en meer staannaarmate de wijnflesschen spoe diger geledigd waren. Ook de algemeene gelagka-

Zeeland jaarboekje | 1852 | | pagina 266