IN SCHOUWEN. 5 eenvoudig model hadden uitgekozennu door eene bar rière vervangen is, die hare getraliede deuren opent tusschen twee wit gepleisterde gebouwenwaardoor aan dezen afgelegen hoek der stad een eenigzins vro lijker aanzien is bijgezet. Hoe het zij', het was deze poort die het gezelschap reeds vroeg in den morgen uitreed, en vermits de westen- en zuidwestenwinden sinds vele eeuwen al hunne kracht op dit gedeelte der buitensingels plegen uit te oefenenis het te vermoedendat het met de beplan tingen aldaar niet beter dan thans gesteld wasvooral in eenen tijd toen de boomsoorten, die het best tegen de winden bestand zijn, hier te lande nog geheel on bekend waren(1) zoodat, indien in later tijd met veel moeite en koster.eenig boomgewas buiten gezegde poort is in groei gebragt, destijds, zoodra men om zoo te zeggen den neus huiten de poort stakeene onafzienbare vlakte zich aan het oog vertoondedie als de aarde niet rond wasdijk noch duinen beston den en het gezigt zoo ver reiken kondede gansche Noordzee met de Engelsche kust zoude hebben aan schouwelijk gemaakt Ofschoonzoo als wij zeidenhet weder zeer schoon was waren echter korte dagen te voren overvloe dige regenbuijen nedergevallenzoodat het niet doen lijk was (hetgeen thans ook bij regenachtige weêrsge- steldheid zeer bezwaarlijk is) door de binnenwegen op Serooskerke te rijden en men het geraden achtte zoo dra mogelijk den zeedijk to bereiken, alwaar door de zorg van de heemraden van Schouwenreeds van over-

Zeeland jaarboekje | 1852 | | pagina 65