IN SCIIOÜWEN. 13 in 1551 is uitgegeven, maakt melding van eene lange straat, die ten zijnen tijde nog aanwezig met ge boomte beplant en met vele voorname huizen be zet waswelke waarschijnlijk geleid heeft naar de havendie met paalhoofden in de zee zal hebben uit gestoken en welke vermoedelijk door eene zeesluis gemeenschap had met een binnenwater dat tusschen Haamstede en Burgh heenliepen zoowel gediend zal hebben om de haven diep te houdenals om het landwater uit te loozen. (6) Bij laagwater ziet men nu nog, in de diepte van het strandachter de duinen die in den loop der tij den aldaar zijn opgeworpen, een eind bestraten grond en de grondvesten van verscheidene woningenmaar het blijft altijd raadselachtig vanwaar het kome dat de toren en de kerk die daar nevens gestaan heeft, op zulk een verren afstand gelegen waren van de grondvesten waarvan ik zoo even sprakten zij men het daarvoor te houden hebbedat even als dit te Westkapelle het geval is geweest, kerk en to ren bij het prijs geven van den grond op welken het oude Westenschouwen gestaan heeft, met de woningen achterwaarts herbouwd zijnen van toen af de plaats, bij het verloopen van vischvangst en handel, langza merhand is ontvolkt en te niet gegaan. Ilier was het, dat ons reisgezelschap zijnen intrek nam in de voornaamste herbergnuals wij de be- rigten van den genoemden kronijkschrijver gelooven mogen was hieraan daar ter plaatse geen gebrek vermits hij opgeeftdat er niet minder dan acht-

Zeeland jaarboekje | 1852 | | pagina 73