20 EEN ZOMERDAG stededat zich toen reeds wegens de bekoorlijkheid van het oord waarin het gelegen is boven vele an dere aanbeval, hem meermalen tot zomerverblijf; ze ker is het ten minstedat hij zich de aangelegen heden van dit oord heeft aangetrokkendaar mij uit oude oorkonden gebleken is, dat door hein is op gemaakt en met zijne schepenen van den duine over eengekomen en vastgesteld eene keurewaarbij on derscheidene punten voor policie en goede orde in deze langs de duinen gelegene streken zijn geregeld die in eene dringende behoefte tot wering van wille keur en wanorde voorzag, en dus hoogst weldadig voor den landzaat geweest is (9). Ik had wel gewcnschteene beschrijving te kunnen geven hoe het er in den omtrek van het slot van Haamstede toen wel uitgezien liebbe. Wanneer wij ons voor den geest brengen die statige lanenwelke op den wandelaar eenen zoo diepen indruk maken; lanen waarvan de grootsche aanleg en de pracht der hoo rnen vreemd schijnen aan ditdoor de zeewinden zoo zeer geteisterd eiland; waar geheelc reeksen honderd jarige eiken welig opgroeijenen reeds vele geslach ten tot genot en verpozing verstrekt hebbendaar wekt het onze belangstelling ophoe het in het tijd perk thans in onze gedachten teruggeroepenhier wel moge zijn gesteld geweest. Wanneer wij eene gissing wagen mogen, dan vond men daar te dier tijde wel uitgestrekte plantaadjen in de nabijheid van het slotmaar niet in dien geregel- den grootschen trant als thans. liet was eerst de

Zeeland jaarboekje | 1852 | | pagina 80