DE CHIRURGIJN. 75 maagdelijnstelgen der meest aanzienlijke ingezetenen hebben beiden vervaardigd. Voorop gaat de hoofd man. Hem volgen de dekens en gezworenen. Het sclmttersmuzijk vult de ledige plaats tusschen hen en de overige kolvenierswelke laatsten een vierkant om den sehutterskoning vormen. Zoo als gij ziet is het kleed van de leden der broederschap kostbaar. Of gij let op den vederbosdie op hunne hoeden zich beweegt, of op de keurig bewerkte kragen om hun nen halsof op het gouden borduursel hunner blaauwe sjerpen, of eindelijk op de stof der overige kleeding- stukken, het maakt gewis alles den indruk op u, dat gij aanzienlijke burgers voor u hebt. En dunkt het u niet kijgshaftig, dat roer over den schouder naast den digtgewassen baard die zware degen bij den mannelijken tred? Vindt gij niet, dat ons volk, zelfs bij zijne vermakelijkhedenin zooverre zich niet ver zaakt, dat het altijd ernst en kracht ontvouwt? De optogt is nu voorbij. Die er aan deelnemen zullen nadat zij de voornaamste straten zijn doorgetrokken hunne schreden weder naar hun hof rigtenniet alleen om het onwederdat los begint te barstente ont gaan maar voornamelijk om het overige van den dag bij den schuimenden beker en onder vrolijke gesprek ken door te brengen. Dan zal aan eenige vrouwen achtbaar door haren stand en door hare jarenmaar dan ook aan eenige jeugdige schoonen de toegang ver leend wordenen buiten twijfel zouden wijwilden wij ons derwaarts begevenovervloedige gelegenheid heb ben om menig gesprekdoor minnenden gevoerd af

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 141