80 DE CHIBtraGIJN. sloot er toe, gedrongen door de gedachte dat zij te wisser gelukken zouden, indien hij mogt slagen in de overreding van den Nederlander, en tegen het misluk ken gewapend door voornemenszoo als een Italiaan alleen die koesteren kon. Eén middel vergeet gij te noemen, waarde meesterik wil het met een woord u herinneren ruimt uwen aartsvijand, Ferdinand Alvarez de Toledo, uit den weg. Hoor mij verder: don Go mez, wien hij niet alleen beleedigd heeftmaar die bovendien zijnen invloed aan het hof met moeite duldt, heeft het plan gevormd om zich zóó te wreken en te gelijker tijd van eenen mededinger zich te ontdoen. Niemand beter dan mijwiens vaderland de trotsch- aard als het land der lafhartigen heeft durven aandui den, had hij kunnen kiezen om dat plan te volvoeren. Per Dio! ik zal middel weten om die schuldige lippen tot zwijgen te brengen. Van u verwachten don Gomez en ik, dat gij mij tot hulpe zijn zult. Versta mij wel! naar men zegt zal de hertog den erfprins herwaarts vergezellenvan u begeer ik alleendat gij mij bekend maakt met de plaatselijke gelegenheid der stad, waar Eilips de hulde der Zeeuwen zal ontvangen, en dat gij, mogt het noodig zijn, mij de gelegenheid zult weten te verschaffen om een goed gebruik te maken van het staal, dat ik zoo even kocht; of wilt gij liever van dit andere middel, dat niet zoozigtbaar maar wel zoo zeker werken zal. Bij deze laatste woorden haalde Morini een doosje te voorschijn, waarin zich een poeder bevond, hetwelk door

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 146