84 BE CHIRURGIJN. den „minnedyek", waar de prins, van Bergen komende, voet aan wal zou zetten 9). Aller blikken vestigden zich in de rigting van de plek waar zij liet eerst de bodems, met de aanzienlijke vracht beladen, hoopten te zullen zien opdagen. Scherper welligt tuurde niemand dan een vreemdeling, die nog zoo even met blijkbaar welgevallen uit den mond van eenen bewoner der overzijde het berigt had aangehoord, dat de hertog van Al va zich onder 's vorsten geleide bevondhem sloeg een ander uit de verte gade. Morini was de eerste, de ander Pieter Lambrechtsz. Volhardde de eerste bij zijn voornemen, de laatste had ook het zijne niet opgegeven. Een engel des doods bewaakt door eenen engel der redding. Plotseling deed een luid gejuich zich hooren. De op eengedrongen menigte had aan den gezigteinder een schip ontwaard, en daarin niet ten onregte den voor- looper van meerdere vaartuigen gezien. Statig en snel kwam het nadergelijk aan de zwaandie het water vlak doorklieft. "Weldra lieten zich de kleuren, die het voerdein vlag en wimpel onderscheidenen zoowel hieraan als aan de pracht, die het vertoonde, herkende men de wakkere kiel van Maximiliaan van Bourgondie, die zich naar Bergen gespoed had om daar als den eersten zeeuwschen groet aan den keizerszoon te brengenen die nu keerde om op zeeuw schen grond hem welkom te heeten. Hijde bast aard-afstammeling uit het grafelijk huis van Bourgondie, stond bij vorst en volk in hooge eere. Droeg hem de eerste de hooge waardigheid van admiraal en kapitein-

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 150