98 DE CHIRURGIJN, Pieter Bouriel, apothecar in den Draak, uitge deeld. Zelfs hadden er begrafenissen plaats waarbij voor de deur van liet sterfhuis eene vermaning gedaan werdterwijl daarna de lijkstaatsie onder statig psalm gezang, geleid door den zangmeester Richard van den Varent, naar de begraafplaats toog. Aan dit alles nam Lambrechtsz geen deel; ofschoon de hervor ming toegedaanhield hij zich te onvermoeid met de krankendie zijne hulp begeerdenbezigdan dat hij zijnen tijd aan godsdienstige vergaderingen zou gegeven hebben. Of men hem al mededeeldedat dc beroemde Petrus Dathenus, de gewezen pastoor van St. Pieter, Hendrik van Os, die van Bekerke, Bar nard Donder ofwelNicolaas JanseenAnthony Willemse, beide geestelijken uit de vermaarde abdij der Premonstratensersdaarbij zouden voorgaanhij week daarom niet af van hetgeen hij als zijnen pligt had leeren beschouwen. Maar hij had toch het huis van van der Meersch meer dan eens bezocht, toen diens echtgenoote op het ziek- weldra haar sterfbed werd uitgestrekt. Hij had raad en bijstand geboden voor het kranke ligchaam; hij had woorden des Evan gelies gesproken tot de scheidende ziel. In vast vertrouwen op haren Heer en Heiland was zij in zijn bijzijn ontslapen. Maar toen de nieuwe bailjuw Martin di Posa, de bijzonderheden van haar uit einde uit zijnen mond wenschte te vernementoen had hijeven vrijmoedig als voor den hertog te Bergen, verklaard dat de geheimen der ziekbedden hem heilig waren, gelijk die des biechtelings den priester behooren

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 164