AAKTEEKENINGEN. Ill ten ende trommelenruyspijpenlulsackenrommelpotten enz. het spelen met werptoppen knickers op 't stadhuysmitsgaders op de markt met loocolven ende ello cappello" alles op de boete van 3 J0 Zwarte en het verlies van het goed. Voorb.en Ordon nantie,n). Op een huishoudboekje van Mat hi nu s Duncanus, pastoor en deken te Delft (geb. 1505 gest. 1593)in II. S. onder mij berustende vindt men melding gemaakt onder anderen van deze wijnenrenensepictavienseranscoviensefrancicumgasconie en aurelianumin prijs stonden toen de Ranskooier en Pictauer gelijkde Rhijnwijn was eens zoo duur. 5) liet octrooi is gegeven te Brussel in 1516, op het rapport der regering, dat er in de stad waren vele jonge gezellen en mannen die welcke dagelycx hen exerceren te schieten metter Colevuren ende hebben goeden wille ende grote begeerte onder henlieden op te stellen ende te ordineren ter eeren van den hey- ligen vriendt Gods St. Adriaan ende om meerder versekertheyt ende defentie van derzelver onser stede een broederschap van Colevuniers daer in wesen souden drye ende dertich persoonen al van eender paruren off Livreyen." Groot Priuilegieboekfol. 73 vso). Der schutteren eed was deze: „dit sweerd gij schutter ter Goes te wesen van de Graaffelykheyd van Zeeland en de stad van der Goes goed en getrouw te wesende ordonnantie die daar af gemaakt is of namaals by bailliuborgemeesters en schepenen geordonneert ende gemaakt zal werden, te houden en te helpen houden ende tot allen tyden te komen by bailliu borgemeesters en schepenenals gy des vermaant suit werden daar 't denselven bailliu, borgemeesters en schepenen oirbaer ende noodig agten sal om heurlieden bystand ende hulpe toe te brengen om des Graven en der Stede regt te onderhouden naar u vermogendit en suit gy niet laten om jemants willeom maagschap of om swagerschapom haat nog om nydom gift

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 177