MIDDELBURGS GESCHIEDENIS. 143 Uitgedost in de kleeding hunner natie en begeleid door een rijk en schitterend gevolgtrokken zij aller aandachtte meer toen men bespeurdemet hoeveel belangstelling zij door Philips werden ontvangen, die hierdoor der bevolking een blijk wilde geven, dat verbroedering met hen de welvaart ten hoogsten top punt zoude voeren. Nadat allen ontscheept waren en de stads-school- meester, Jacob Adriaenszoon, door zijne knapen een welkomstlied had doen aanheffenzette de stoet zich in beweging en wel langs den damdoor de sint pietersstraat naar de abdijalwaar de hooge gasten met de overhedendekens en beleders der verschillende gilden en eenige voorname ingezetenen de klooster kerk binnentradende monniken van het klooster zongen den veni creator spiritusmijnheer de prelaat gaf allen de benedictie en hiermede liep voor het oogen- blik de plegtigheid af. De genadige heer nam zijnen intrek in de abdij, die, hoewel eenige jaren te voren door eenen hevigen brand zeer beschadigd, weder genoegzaam hersteld was om zulk een doorluchtig gezelschap waardig te ontvangen. Hoewel vermoeid van de reiszou de hertog reeds toen aan het doel van zijnen togthet bannen der vierschaarvoldaan hebbenzoo niet mijnheer de cancelier met zijn gevolg ware achter gebleven daar eene der heuden schade aan den mast had geleden, waardoor men te Goes was opgehouden. De bevolking was dan ook zelve, in waarheid gezegd, niet bedaard genoeg gestemdom reeds nute midden

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 209