158 BENE BLADZIJDE UIT Nadat alle edelenwien de caproenen waren aange boden, het voorbeeld van hunnen heer hadden gevolgd, werd men verder ter sehietplaats geleid, want Philips gaf aan het papegaaisehieten de voorkeur en bewees dan ook dat hij geen ongeoefend schutter was, daar reeds bij liet eerste schot een der vleugelen dreigde neder te vallen. Een ieder beijverde zich om blijken zijner ervarenheid te geven en aldus de vorstelijke goed keuring te erlangen, want men zag zeer goed, dat het hem behaagde en hij niet aarzelde om elk schutter bij een ferm schot geluk te wenschen; toen de vogel geheel van zijne vleugelen en staart beroofd was, zoo dat het ligehaam zelf reeds groot gevaar liep, staakte men echter het spel, eensdeels om door het toevallig afschieten den vorst en den schutterskoning niet in hunne eer te kwetsen, anderdeels om gebruik te ma ken van het heerlijke banket, dat den hoogen gasten werd aangeboden. Er was overvloed van spijzentaarten en pasteijen tot zelfs reigers en lepelaars ontbraken niet; fijne specerijenmarcepijnen en suikerijen versierden den disch en vonden evenveel aftrek als de anseroysse en witte gasconjer wijnen. De glans van vergenoegen zetelde dan ook voortdurend op het gulle gelaat van den hertog't zij hij zich met een' der schutters of met hunne vrouwen onderhieldechter het meest was het zigtbaar, alseene der lieve zeeuwsche meisjes met zijne aandacht werd vereerdwant al had hij in zijne an dere gewesten vele knappe deernen tot zijne onderda nen de naam van Zeelands maagdenreials uitmun-

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 224