ST. ANNA TER HUIDEN IN 1330. 173 maar aanmerkelijk besnoeid, in 1329. In 1330 ging dé graaf er snel mede voort. Veurne, Damme, LombaartsideMunnikereedeOostendeDixmude GeraartsbergeAalst, liet collegie van het Vrije wer den achtereenvolgens begiftigd. Ook is er onder de archieven van Aardenburg een stuk van 29 en 30 Octo ber 1330, 't welk ongetwijfeld hierop betrekking heeft. Evenzóó in 't Perkam. Register van Sluis. En in dien algemeenen maatregel werd ook Mude begrepen. Wij moeten daarop meer bepaald onze aandacht vestigen. Wij willen nu, na zóó lange inleiding, uitsluitend op hetgeen deze plaats betreft onzen blik slaangelijk het zich in 1330 aan ons voordoet 7). 't Was op den 18 October 1330, dat de zalen der trotsche halle, of van het stadhuis te Damme zich openden tot de ontvangst van een talrijk en doorluch tig gezelschap. Het zal bestaan uit twee partijen. Reeds is de eerste stoet binnengegaan. Hij trekt onze aandacht door zijn' luister en aanzien. Die voor allen onze oogen boeit is de graaf van Vlaanderen zelf, gedost in zijn plegtgewaad, gezeten in 't verheven eergestoelte, onder den praehtigen troonhemel, waar schitterende draperiën van zijde en damast van neer hangen. Aan beide zijdenkringsgewijze op hunne hooge en kostbare zetels geplaatst, is de vorst omge ven van zijne edelenonder welke wij opmerken de ridders Radulphus Vlaminc van Chauny, An dreas van Churroles, Roeland van Pouques, Rogerus Briseteste, Jan van Reinghersvliet

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 239