180 AANTEEKENINGEN. ventaris no. 1444. Zij is van 13 Sept. 1328: „Burgemeesters, schepenen, raden en gemeente der stad Mude verklaren, zich geheel en zonder beperking te onderwerpen aan den wil en het bevel van Bodewijk, graaf van "Vlaanderen en Nèversvoor al de misdaden en grievendie zij tegen hem bedreven hebben sedert den laatsten vrede van Arques." 7) Het stukwaaraan wij de nu volgende bijzonderheden ont- leenen, en hetwelk voor de kennis van Mnde's geschiedenis en gesteldheid van het hoogste belang is, is mede een eigendom van het prov. archief der stad Gend Eene copie er van is mij geworden door de zorg van den heer P. C. van der Meersch, archivarius der provincie Oost-Vlaanderen en deze copie alleen beslaat 93 bladz. in folio. Het origineel is opgemaakt en door onderschrift en naamteekening bekrach tigd door vier notarissen, Joh. Cramme, Badulphus de Brouke, Petrus Maior en Joh. Berengarij, die zich respectivelijk betitelen: clericus morinensis dyoeces. publicus sa- crosancta apostolica et imperiali auctoritate notarius. Alleen de tweede noemt zich: lornacensis dioeces. Het wordt geopend door eene notariële inleiding, waarin, als dagteekening van het gebeurde, aan het hoofd voorkomt 18 October 1330. Daarop volgt in het fransch de opgave van Mude's privilegiën. Ook deze wordt door eene breedvoerige inleiding voorafgegaanwaarna zij beschreven worden in niet minder dan 97 artikelen. Het geheel wordt besloten door de latijnsche bekrachtiging der bo vengenoemde notarissen. Van dit zóó merkwaardig st.uk't welk als bijdrage tot de kennis van het voormalig stadsregt in zijn geheel verdiende uitgegeven te wordenwil ik hier een kort overzigt mededee- No. 1643 van den gedrukten inventaris; perkament; zegels ver loren de staarten voor het zegelvan roode en gele zijde, dienen nu slechts, om de beide parkamenlbladen van dit charter bijéén te houden.

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 246