TWEE ZEEUWEN IN OSANJE. 237 kelde verbeeldinggisteren had men hem willen ver giftigen morgen zou hij op straat worden doodge stoken het kasteeel was ondermijndieder soldaat I was een sluipmoordenaar, en Caspar van Vosber gen was het hoofd van al die aanslagen. Nooit kwam hij bij dezen in 's prinsen hotelin de beneden-stad gelegente gastof hij liet hem van al de schotels het eerste proevenwant ook daar werden hem la gen gelegd. Vosbe rgen zelf ware bijna eens het slagtoffer ge worden zijner onzinnige woededie de gansche stad in rep en roer bragt. Op zekeren nacht verliet zijn lieutenant M o q u e 1de deelgenoot zijner geheimendie met al zijn kromme sprongen goed bekend was, in stilte het kasteel en vertrok naar de Nederlanden. C roes er hem den volgenden ochtend missendeont brandt in den hevigsten toornvloekt en raast den hal ven dag en draagt der magistraat van Oranje den last ophem terug te brengenis hij vóór den avond niet teregt, dan hij komt er rond voor uit dan moet Vosb ergen weten, waar hij gebleven is, in de ge vangenis of in het graf. Al de huizen der burgers wor den in het holle van den nacht door zijne soldaten ten strengste doorzocht. Mo quel blijft weg. In zijne klimmende woede dreigt hij de stad te zullen plat schie ten. Nu komen de leden van het parlement in's prin sen hotel bij Vosbergen zamen, ten einde met hem middelen te beramenom den slotvoogd tot be daren te brengen en het gevaar van de stad af te weren. Op zijn raad gaan Servant en de grijze Jacques

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 303