BELEG TAN SLTJIS. 301 ste, versohenen 1 April 1617, werd geaccordeerd. Hij was overleden den 28 Augustus 1616, oud bijna 73 (niet 75) jaren. Dat van Qrunevelt weinig mid delen, goederen of vermogen bezat, blijkt almede uit zijn verzoek bij de Staten van Utrecht, om eenig maan- delijksch onderhoud, als hebbende om de dienst van den lande meest al zijne goederen verlaten, en zijnde een ingezeten of gesproten uit den lande van Utrecht hopende in de goede dienst van den lande getrouwelijk langen tijd te continueren. Een en ander is te vinden in het reeds aangehaald Archief van Utrecht, deel VII, bl. 7, 8, 21 en 260, alwaar een brief van hem uit He- del 1 Mei 1594 wordt vermeld. Dat hij een ijverig aanhanger van Ley oester geweest is toont ons zijn reeds genoemde brief aan dezen, waarin hij onder anderen schrijftNous avons entendü avecq nre in- dissible regret le partement pour Angleterre de we Excellence, ne doubtant qu'icelle entend fort bien combien ce importe a ces tres fidels et tres serviteurs, qui ont pseveré et perseverent jusq'au derniers qu'ordre soit donné que aussy qu'ils ne soyent chasses parduz (pour le moins) si ils ne sont persecutez de mort, tombans en mains de ceulx qui ont faict passer ceulx de Leyden, parquoi je prie tres humblement monseigneur, de vouiloir doner au- dience au sieur de Meetkerkemon Leutenant Coronel sur ce faict avecq favorable expedition, en nous donant commandement coment nous aurions a nous gouverneur, eta qui obeir apres le partement de vre Excellence, comme aussy qu'ayons quelque

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 375