302 BELEG VAN SLUIS. asseurante escript de nos comportements et qu'il il plaise a vre Excellence nous voulloir avoirsoit pour guerre ou paix favorablement pour recomman- der vers sa Maj. et en vre bonne grace, car aultre- ment a Humainement parler nous sommes des enfants delaissez entre les mains de Herode, je fusse etc." Verder eindigende, schrijft hij: Vre Excellence se peut asseurer qe demeurieray tres huble et tres fidel et serviteur a sa ma"> et ieelle tant que l'ame me bat- au ventre, ee q cognoit le bo Dieu auquel etc." Onder aan staat: Monseigneur je supplie tres hum- blement, que je c'est honneur de porter vre medalle." Over de hiermede bedoelde medaille leest men bij Bor, Nederl. Oorl., dat daarmede bij zijn vertrek verscheidene van zijne goede vrien- den, die van zijne factie waren, begiftigde." Van Grune velt leest men nog, dat hijonmondig zijnde, den 2 Augustus 1556 kanunnik werd van den dom te Utrecht, welke plaats hij in 1567 weder af stond ten behoeve van zijnen broeder Joris; den 13 October 1561 de 18 jaren bereikt hebbende, werd hij meerderjarig verklaard; hij is later tot bailluw van St. Amandgelegen bij Doornikbenoemdin de plaats van zijnen vader." Behalve in de reeds aangewezen schriftenwordt hij ook vermeld bij BorHooft, Wagenaarv. Hoog straten, van Leeuwen, Eerwerda, Genealogie van Wassenaar, en P. Teinareten, Coll. Monu ments etc., pars I, Amst. 1681; denzelfden, Verzame ling van Gedenkstukhen, d. Ill, lste st., 'sHage 1781."

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 376