810 BELEG VAN SLUIS. de noot (2) aldaar)doch volgtbehalve het t. a. p. me degedeelde, nog aldus „door Jan Erancois le Petit, „Griffier van Bethune in Arthois tot Arnhem. Bij Jan „Jansen Boeekvereooper Anno 1615echter de woor den, ged: voor den zoon van den aucteurworden in dat exemplaar niet gevondenhet is in langwerpig quarto formaaten volgtachter dezen eersten titel het gegraveerde titelblad, zoo als door den heer ab Utrecht Dresselhuis is opgegeven.De „Con ferentie oft Verghelickenisse v. d. Nederl. Republ.met 't Eydgenootsch. der 13 Switsersehe Cantons," loopt in dit boek van blad 301 tot 387waarna volgt Eerste tot de vijfde Conferentie van den oorspronck en de staetv d.Nederl.Republycke," van bl. 388 tot 466en eindelijk een register van meest het princi- paelst enz. in desen Boeck beschrevenbl. 467470. Hierbij valt neg op te merkendat de opgave van den titel van dit werk bij Pars. Naamrol, die door den heer mr. S. de Wind t.a. p. gevolgd schijnt, niet ge heel eensluidende is met die, bij P. Paulus vermeld, noch met die, in het exemplaar voorhanden, als heb bende bij voorbeeld Ghemeenebeste voor Republycke algemeene als bijzondere, vóór generale als particuliere enz., waardoor ik meen te mogen veronderstellen, dat waarschijnlijk twee verschillende uitgaven van dat werk en wel van hetzelfde jaar, bestaan, en zulks te meer, naar aanleiding van hetgeen men leest in de Kronijk van het Histor. Gezelsch. te TJtreeht, van 1849, bl 247 en 248alwaaruit de door Willem Baudart, predikant te Zutphen, zelv' beschreven bijzonderheden van zijn le-

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 384