WILLEM TEELLINCK. 315 Zeelandsch bloed", zoo als Sniallegange schrijft 1). Een uit dat geslachtJoost, zoon van Ewoud Teel- linck, werd door Leyeester benoemd tot commies bij de kamer van financiën, die hij in 1586 oprigtte 2) in het volgende jaar komt hij voor onder de leden wier zitting in den raad van state bij het einde van den diensttijd voor drie maanden werd gecontinueerd 3). Hij zat daar voor Zeeland met den beroemden staatsman Jacob Valcke. Deze Joost Teellinck woonde, althans vroegerte Zierikzeeen was gehuwd met zekere Johanna Jans, die hem acht kinderen schonk. Zijn oudste zoon, Ewoud, is herhaaldelijk burge meester geweest zijner zoo evengenoemde geboortestad en sedert 1603 ontvanger-generaal van Zeeland; een andere, Johannes, heeft het ambt bekleed van pre sident der rekenkamer van dit gewest; terwijl ons van een' derden, Cornells, niets bekend is. Van de dochtersLevinaAntonette, Johanna en Agatha, is de eerste gehuwd geweest met Adriaan Stavenisse, bailluw van Zierikzee; de tweede met Adriaan de Huybert, ontvanger van de gemeene middelen over het kwartier Zierikzee, en herhaaldelijk burgemeester ter dier stede; de derde met Andries de Huybert, secretaris van het provinciaal hof van Holland; de vierde bleef ongehuwd 4). De jongste van de zonen uit dit huwelijk was onze Willem, die in 1580 geboren werd. Hij werd op geleid tot de regtsgeleerdheid en begaf zichnaar de gewoonte van dien tijd bij jongelingen van aanzien lijken huize (even als omstreeks denzelfden tijd de be-

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 389