VAK VEBTIELT. 21 te veranderen door eene gelukkige koopmanschap in eeuwige!" 6) Zij fondeerden en doteerden deswege eene kapelin de St. Lievenskerk te Zierikzeemet een jaarlijksch vast inkomen van vijf pond grooten, ieder van zeven dortsche gulden, te ligten op de Vroonlanden welke zij bezaten te Wolfaartsdijk, in de parochiën van Oostkerke, Westkerke en Sab- binge" binnen en buitendijks; en waren deze niet voldoende, dan te nemen van hun uterdyck en gorshuyr". Enom van de gelukkige koopman schap de whist ten volle te genieten, stelden zij tot eersten kapellaan of vruchtgebruiker van het voorbij gaande goed aan den discreten heer Boudewyn Waddinszoon, priester des bisdoms van Utrecht" een bloedverwantdien zij zonder dit vermoedelijk bij legaat hadden moeten gedenken Onze Vertielt handelde edeler en liefderijker. Zij bedenkt, ja Vlake het beste, maar geeft aldaar aan den Heiligen Geest alleen toch zooveel als aan kerk en pries ter te zamenen aan de armen x sol.daarenboven zij bestemt te Reimerswaal en elders op Zuidbeveland waar zij giften uitdeelt, geregeld één derde voor den Heiligen Geestbedenkt voorts hospitalen en kloosters zelfs op verren afstand; en zorgt dat de armen in haar geslacht, zoo er zijn, ten minste eens in het jaar, ter harer nagedachtenisverkwikt zullen worden. Wie was zij toch? Dat zij eene Zuidbevelandsche jonk vrouw, en wel meest waarschijnlijk eene jonkvrouw van der Vlake was, schijnt uit haar testament voort te vloeijen. In het ambacht Vlake had zij bezittingen

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 87