22 HET TESTAMENT daar zorgde zij voor kerk en vicarij voor kerkpad en lamp, voor priester en koster; daar werden de jaarlijk- sclie getijden van hare ouders gevierd en moest het hare gevierd worden. Hare moeder was echter niet van daar, zij had betrekking op Reimerswaal, onder welks edelen ook de Boudemjns naam van haren broeder niet zeldzaam waren 7). Dat er in het begin der xiv<i<= eeuw nog een geslacht van der Vlake bestond, dat kort daarna is uitgestorven en met zijn geslachtswapen ge heel verdwenenlijdt geen twijfel. In dit testament zelf komen nog een Willem en eene Mabelie van der Vlake voor, en uit een charter van 1323 blijkt, dat op het einde der xmie eeuw een Simon van der l lalce leefde, wiens zoon Dancart ten gezegden jare genoemd wordt, te gelijk met de edelen van der Maalstede, van Cloetingen enz. Wij zouden haar dus voor eene dochter van dien Simon kunnen houden, en, ware het om eene romantische voorstelling te doen, haren naam verbinden met hetgeen de overlevering getuigt en de geschiedenis heeft bewaard, aangaande zekeren „bastaard van He negouwen", bekend als: Simon van Bruèlis. Onder 's Graven gevolg, dat hem in 1324 te Middel burg vergezelde, was een heer of ridder Simon, de bastaard, die sommige acten medezegelde. Hij was zoon van Jan van Avenues, die zelf een zoon was van Aleid van Holland, en hij was in Henegouwen bekend als: „Heer Simon, basterd van Holland, ridder." In een brief van 14 Dec. 1325 noemt graaf Willem hem: „heer Simon onsen broeder"hij betitelt hem dus even als Jan van Beaumont, en beveelt van uit

Zeeland jaarboekje | 1853 | | pagina 88