117 BELEG VAN SLUIS. voorland der Cadzandsche duinen eenig geschut in batterij en daarmede een' vernielenden morgengroet aan de digtst bij vastzittenden. Een transport-$»«fe«7, geladen met oorlogsbehoeften en de dubbele Vlieboot van kapitein Poll) bleken weldra onredbaar verloren zoo dat de-mansehapbedacht op lijfsbehoud en ziende dat de Spanjaarden door het water aanrukten, zich mede te water begaf, teneinde, zoo mogelijk, zwem mende een der andere vaartuigen te bereiken. Hier door ontstond bij den steeds opkomenden vloed op het lage strand een vreesselijke strijd op leven en dood. Met het zwaard tusschen de tanden stortten zich de Spanjaarden in de diepte. Met kortjan in de vuist werden zij daar door de zeeuwsche bootsgezellen afgewachten de kamp duurde meest tot dat de beide verwoeden te zamen in de diepte wegzonken. Doch de winst was toch aan den kant der Spanjaarden als die de schepen meester werden en op de vlieboot 16 stukken geschut vonden, welke op het punt waar zij waren eene buitengemeene waarde bezaten. Trou wens het gevolg er van was, dat Par ma eene ver- eeniging tusschen zijne troepen kon bewerken. Hij deed dadelijk eene groote quantiteyt van schuyten die men Eertvelders noemt 2), van de Lieve dwars door het gat van Coxide totter Hofstede komen." Men zag ze een paar dagen later achter het kasteel passeren en vervolgens van deze en de genomene vaartuigen eene soort van gewapende schipbrug vor men, langs welke de Walen van la Motte, die te St. Anna gelegerd waren, met de bezetting vanCad-

Zeeland jaarboekje | 1854 | | pagina 168