121 BELEG VAN SLTTIS. Dien ten gevolge was die Vrouwenberg" reeds op den 22 Junij zoo ver gevorderd, dat hij met vier stukken kon worden bezetwaaruit des namiddags van 3 tot 5 ure een hevig en schade veroorzakend schieten werd geopendonder de leiding en in tegen woordigheid niet alleen van den engelschen bevelheb ber II. Williams, die tot deze opwerping den raad had gegevenmaar ook van den gouverneur Groenevelt zeiven. Het vuur was vooral gerigt tegen de kanonnen op den middeldijk, van waar men 't nu inzonderheid op den nieuwen dam had gemunten op dien eigen dag nog een honderdtal schoten ge daan. Yele kogels vlogen in de stad, enkele dwars door de huizen. Meerderen werden er door gekwetst, twee engelsehen verloren er hunne beenen bij. Het was dus van belang dat zij van daar vemesteld werden. Inmiddels had men ook tijdingen van buiten ont vangen. Burgemeester Jacob van der Helst be- rigtte der regeringdat de zoon van zekeren engel schen graaf met brieven van koningin Elizabeth voor 't Zwin was geweestmaar het onmogelijk had gevonden er door te komen. En Leicester schreef aan Groenevelt, in een brief uit Greenwich, gedag- teekend 13 Junijdat hij den 22sten naar Walcheren zou vertrekkenom hem van daar uit zoo veel mo gelijk ter hulpe te komen, waarvoor hij reeds 6000 man had aangeworven en nog 10000 hoopte bijeen te brengen. De bezorging dier brieven was een waagstukvermits de vaart geheel was afgesloten en men alleen al zwemmende tusschen de Spanjaarden

Zeeland jaarboekje | 1854 | | pagina 175