BELEG VAN SLUIS. 127 hebben nit „de kleine Schans" of de Tonneladen volgens Strada. De vroegere waren gedaan met 50 tot 100 mannendeze zou geschieden met 300 om de spaansche Walen te St. Anna te bestoken. Tusschen 11 en 12 uren in den avond rukte men uit en wierp terstond de voorste posten metgeweld over hoop. La Motte voerde zelf nieuwe benden aan, en drong, ja, wel de uitvallers terug, doch moest daarbij nu ook de linie der „groote Schans" voorbij dieop zijn' tijdde met schroot geladen kanonnen op de vijandelijke drommen deed lossen en eene schromelijke verwoesting in zijne gelederen veroor zaakte; velen sneuveldenvolgens sommigen wel 5 a R00meerderen werden gewondonder deze laatsten was la Motte zelf, die eene voetwonde ontving, hetgeen den strijd voor ditmaal deed eindigen en over het algemeen ook eenige vertraging bij de aan vallers te weeg bragtvan de zijde der belegerden werd gewond en ten gevolge daarvan gevangende adelborst Ant. van den Driesche, van de com pagnie van van Mansard. Intusschen werden de werken, zoo ter nadering als ter afwering, voortgezet. Blz. 304 van den vorigen Jaargang 1853 staat: »de Maulde gezegd Mansard had dus of twee namen of in de acte van 5 Aug. komt nog een broeder voor." Uit eene latere mededeeling van den heer van Dale blijkt, dal er loch werkelijk een Louis de M. is geweest. Hij zegt dat op de lidmatenlijst in het actenboek der Herv. gemeente gelezen wordt: 12 Lauwe 1584 met attest. »Lowys de Maulde, fs. de Monsieur Mansaert." Hij erfde evenwel niet met

Zeeland jaarboekje | 1854 | | pagina 178