MAEKTEN TI1YSSEN. 159 die Louys de Geer hebben gedient ofte noch die nen en soo sy dat doen sullengehouden syn hier in de Sondt en in Noorwegen sulck volk aen te geven ende niet verswygen op verbeurte van schip en goet ende de schippers in de gevanckenisse geworpen te worden, 't welck seer strickt hier werdt geobserveerdt, synde diesweegen al eenige die Louys de Geer gedient hebben gecreegen door haer eygen schippers aengegevenen tot Coppenhaegen in slimme en ellen dige gevanckenisse gebracht. Ick hebbe aen den Heer Ryckx Hoofmeester een voorslaeeh gedaen, dat soodaenige luyden mochten werden getracteert nae crychsgebruyck en die middelen hebben, geranzonneerd; sittende 2 schippers tot Coppenhaegen swaerlyck ge vangen, in de maese thuys hoorende ende haer schee- pen en goederen geconfisqueerten haer persoonen geweesen aen het eryehsreeht, om daerover te judi- ceren, voor dewelcke ick hebbe gedaen om lmn te libereeren soo veel myn mogelyk is geweest, maer syne Mat wil daertoe geensints verstaen, dit schryve ik aen U Ed ten eynde deselve gelieven haere inge- seetenen en andere woonende in deszelfs jurisdictie te waerschouwen, en de gem: syne Maps resolutie bekendt te maeckenom hun voor schaede en pericul te moogen wachten. Van nieuws is hier, dat Monsieur de Tuillier ie Extraordinairis Ambassadeur van syne Ma1, van Vranckryck aen syne Ma1, van Dennemarcken en haere Mat van Sweeden is eergisteren van Stockholm weeder gecoomen tot Helsenburch, en strackx de

Zeeland jaarboekje | 1854 | | pagina 210