160 MAEKTEN THYSSEN. Sondt gepasseert, ende van hier gereyst nae Coppen- haegen om syne Ma', van Dennenmarcken te spreec- ken. Op huyden heeft denselven by syne Ma', audiëntie gehadt ende denselven seer willen induceeren met goede reedenen tot een goet accoord met Swee- den, dat beyde de rycken een goede vreede seer noodieh hebben. Dat het dnytsche weesen bij deese troubelen verlooren gaetdaerby heel Christenryck geinteresseert is syne Ma'? antwoord weet men nog nietsynde noch niet uytgecoomen. De Heeren Extraordinairis Ambassadeuren van Haere Hoö Mog hebben voorleeden Maendagh seer Solemneliek by syne Ma', audiëntie gehadtin pre sentie van de rykxraeden hebbende de lieer Ambas sadeur Sohaep een treffelicke Oratie gedaen by het geheele Hoff hooch gelaudeert ende gepreesende- selvige wierden met veele Carossen en Edelluyden treffelick opt Slot gehaeldt en weeder affgevoertsyne Ma', heeft drie Heeren Commissarissen als de Heeren Thomas Coninokx CanzelerNiels Krabbe rykxraedt en Gouverneur van Ryga en den Duyt- schen Heer Canzeler Reventlouw geordonneert met haere Exn te tracteeren, coomende daegelyokx by deselvige in haer logement, hoe het affloopen sal leert den tyt. Middelerwyl blyven eenige Sondt- scheepen hier liggenniet moogende om het verbott van Syne Ma', vaeren en lossen ter plaetse daerop bevracht syn, tot groote schaede van de bevrachters. Syne Ma', heeft deese weeeke van de Tolboede hier laeten haelen en tot Coppenhaegen brengen

Zeeland jaarboekje | 1854 | | pagina 211