MAEBTEN THYS8EN. 161 50,000 rycksd. ofte meertot betaelinge van eenich ciychsvolck en vervallinge van eenige crychs-oncosten. Gisteren syn van hier naer Malmuyen gemareheert 2 compaignien Ruyters hier in Guarnisoen geleegen heyde sterck omtrent 260 mannen en al het bo°ots- volek omtrent 400 mannen sterokbehalven een compaignie boeren soldaten van omtrent 150 coppen die hier blyft leggen in Guarnisoen met de Ruyterie van deese stadt, 80 paerden sterck. Het meeste cryehsvolck te paerde en te voet leggende totMid- delvaerdt- en Tuinen sal oock tot Coppenhaegen coo- men, om gesaementliek oovergescheept te worden op Malmuyen, gaende syne Ma', met den heer Prince van Dennemareken selfs in persoone meede om daer met het volck uyt de Guarnisoene een Gros te formeeren en de Sweedtsche armee onder com mando van den Heer veldtmaerschalck Gusta- vus Horn te attacqueerenhoe dat sal afloopen sal den tyt openbaeren. Van Ryga syn tot Calmer aengecoomen in 6 groote Hollandtsche Pluyten 1300 oude geweesen soldaten, uyt de lyflandtsche guarnisoenen gelicht, daer onder 180 wackere ruy tersomtrent 6 daegen geleeden, welcke terstondt souden nae Schoonen marcheren tot versterckinge van de gem."> Sweedtsche armee. In plaetse van dat volck sijn weder in Lyflandtsoo veel Pinnen ende Courlanders gecoomen, nieuwvolck. Van Thoorn is my geadvyseerdt van den 10/20 der voorleeden maendt dat den Coninck van Poolen heb bende syne interpositie tot vreede gepresenteerd aen 11

Zeeland jaarboekje | 1854 | | pagina 212