MAEB.TEN TIIYSSEN. den Keyser en den Fnrst Ragotsky, denwelcken denselven souden liebben aengenoomen, maer van den Keyser gerefuseert en aifgep daerover by Syne Mat van Poolen en het gandtsche Poolsche Hoff soude syn groot miscontentementsynd' alles gepre- pareert tot die ambassadedaeroover men meent dat de goede Correspondentie tusschen den Keyser en den Coninok van Poolen seer sal verminderen. Op huyden hebbe affgeveerdicht- naet Vlie een vloote oover de 90 seheepen sterek, onder behoorlick Admi- raelschap met 2 a 3 ConvooyersGodt brengse be houden oover. Hier ende in andere steeden van dit Eylandt syn van Coninckx weege nytgeschreeven alle het Zee-volck, insgelyckx alle Jolluyden ofte Sohuytevoerders om syne Ma', te dienen op desselffs oorloehsehepenscheerboots en andere vaertuygen een teecken dat syne Ma', volck van doen heeft tot mannmge van dessellfs oorloehsoheepen. Gaende met de uytrustinge derselver yverich voort, uyt vermoeden dat de Sweedsche Armaede met de oorlochscheepen vUn Marten Thysen weeder mochten coomen op de Oostzee, om deselve alsdan het hooft te bieden, men verwacht daegelyekx tydinge van deselve, onse Coopvaerder seheepen van oosten eoomende vernee- men noch geen Sweedtsehe oorlochscheepen op de Oostzeemaer wel vrybuyters van de eene en de andere syde, de Deensche vrybuyters doen goede prinsen van LubeckseNeederlandtsehe, Dan- zicker en andere, Seheependie gelaeden nae Sweeden gaen ofte weeder keeren, dewelcke alle by de Heeren

Zeeland jaarboekje | 1854 | | pagina 213