178 NABEUE INLICHTINGEN de nieuwe leer waren toegedaanvestigden zich voor goed in de Vereenigde provinciën. Zoo kwam in de laatste helft dier eeuw Laurens de Knuyt te Mid delburg waar prins Willem van Oranje hem den post van licentmeester schonk. Hoe duister en bur gerlijk zijne afkomst ook moge geweest zijnstond die echter zijn huwelijk niet in den weg met Marguerite Lenaerts, vrouwe van Reimerswaal. Uit dezen echt werd, naar aanduiding van het tweede Register van den ouderen ende namen harer kinderen, die hier xn de ghemeynte tot Middelburgh ghedooyt zyn gheweest beghinnende van 2 February 1586, fol. 51, op den zesden Maart van het jaar 1587 binnen Middelburg geboren Joaues fs. Laurens (Laureins of Lau- renis) de Knueyt. Johan de Knuyt trouwde op drie en twintig jarigen leeftijd, den 28slen april 1610, met Carolina Tenys, vrouwe, voor een zesde gedeelte, van Oud en Nieuw-Vosmeer. Hierdoor verkreeg hij den titel van heer van de beide Vosmeeren; de heerlijkheid van Weelde met Ravels bekwam hij door koop van den huize van Oranjede ridderorde van Sint Miehiel werd hem geschonken door Lode wijk XIII van Frankrijk. Op den 17den december van het jaar 1651 overleed hijin den ouderdom van bijna acht en zestig jaren, binnen de plaats zijner geboorte, zonder man nelijk oir achter te laten. Dus stierf reeds met hem de naam van de Knuyt in de Nederlanden uit; door de vrouwelijke linie bleef het geslacht nog voortleven in de familie Huyssen van Kattendyke.

Zeeland jaarboekje | 1854 | | pagina 229