OHTREMT JOIIAN DE KNUYT. 179 Een veel langduriger en niet minder schitterend be staan viel den anderen tak ten deeldie vele eeuwen door den naam van de Knuyt waardiglijk heeft ge dragen en nu nog in België krachtvol bloeit. Zijne bekendheid dagteekent echter eerst van de zeven tiende eeuw volgens van Dycke, ter aangehaalde plaatse, bi. 231, was Philippe de Knuyt, (zoon van Jan of Johan), wiens geboortejaar niet bekend is, doch die in 1719 te Ostendeis overleden„auteur de la familie de Knuyt, connue enBelgique." Yan hem loopt de généalogie, door van Dycke medege deeld ter aangehaalde plaatsebl. 229231geregeld voort tot op Edouard Martin Albert de Knuyt, burgemeester van Coolkerkedie nog in leven is. Een achterkleinzoon van bovengenoemden Philippe, Albert Patrice de Knuyt, was den 10den maart 1761 geboren te Brugge waar van dien tijd af het geslacht met ter woon gevestigd is gebleven en ten allen tijde de aanzienlijkste posten heeft bekleed. Bovengenoemde Edouard Martin Albert de Knuyt, aldaar geboren 26 mei 1803, werd door koning Leopold, bij besluit van 11 november 1841 in den belgischen adelstand opgenomen met het prae- dicaat van chevalierbij regt van eerstgeboorte erfelijk in de mannelijke linie. Hij zelf is gehuwd met eene baronesse de Yrière en zijne zuster Reine Jeanne de Knuyt, geboren 2 Januarij '1808 is de echtgenoot van den bekenden belgischen staatsman E e lix Amand graaf de Meulenaere, gewezen minister van bui- tenlandsche zaken enz.

Zeeland jaarboekje | 1854 | | pagina 230